Center DUO v Veržeju se z malimi koraki kljub vsesplošni gospodarski in moralni krizi uspešno razvija in pridobiva na svojem delovanju.
V letu 2012 se je uspešno prijavil na razpis LEADER Las Prlekija – Program za razvoj podeželja 2007-2013 s projektom »Strokovna knjižnica za rokodelstvo in turizem«. Z izgradnjo strokovne knjižnice za rokodelstvo in turizem je tako pridobili bogato infrastrukturo skupnega družbenega pomena. Knjižnica bo odprta za strokovno izpopolnjevanje lokalnega prebivalstva, rokodelcev in za dodatno izobraževanje turistov in raziskovalcev.
Strokovna knjižnica bo omogočala raziskovalno delo in obenem dvigala prepoznavnost Prlekije med turisti, ki za krajši ali daljši čas obiščejo SV Slovenijo. Knjižnica obsega naslednja vsebinska področja: etnologija, umetnost, tehnologija, obrt in industrija, domoznanstvo in zemljepis, turizem.
V programu WinKnj za obdelavo in evidentiranje knjižnega gradiva podjetja MordiCom je bilo urejenih 817 enot (podatki do 20. 3. 2013). Večji del enot, ki obsega umetnost (47), umetnostno zgodovino (53), zemljepis (15), enciklopedije (17), uporabne vede (27) in vodnike (54), izhaja iz knjižnice Salezijanskega zavoda v Marijanišču.
Drugi del je sad zbiranja gradiva v letih delovanja Centra DUO, večinoma s področja etnologije (90), domoznanstva (112), čebelarstva (24), razstavnih katalogov (63), šolstva (40) in turizma (16) ter zametki s področij domače in umetnostne obrti (33) in rokodelstva (8).
Z drugih področij, ki ne spadajo v neposredno našteta, so pa z njimi povezana (biografije, vrtnarstvo, kulinarika, zdravilstvo, medicina …) je iz obeh naslovov obdelanih 117 enot.
Preko projekta »Strokovna knjižnica za rokodelstvo in turizem« je knjižnica pridobila predvsem tujo strokovno literaturo s področij posameznih obrti: tekstilije (21), pohištvo (9), pletarstvo (6), lončarstvo (9), lesarstvo (16), kovaštvo (9), druge obrti (16). Večina gradiva je v angleščini (66), manjši del v nemščini (20). Iz omenjenega projekta je knjižnica pridobila še nekaj strokovnega gradiva s področja etnologije, rokodelstva, kulturne zgodovine in posameznih obrti v slovenskem jeziku (24). Iz projekta je trenutno obdelanih 110 enot, proces naročanja in obdelave pa še ni zaključen.