Z 9. razstavo slovenskih jaslic Zavod Marianum Veržej sledi uspešnim predhodnim razstavam. Posebnost razstave je, da združuje številne slovenske jasličarje in vsako leto postavlja na ogled jaslice, ki jih še v Veržeju nismo videli. Z organizacijo razstave smo osrednje gibalo na tem področju, ki vsako leto znova vzpodbudi ustvarjalce, predvsem pa preko natečaja pomurske osnovne šole in vrtce, da so ustvarjalni. Letos je bil osrednji material ustvarjanja glina. Material, ki je zagotovo zaznamoval prleškega človeka in ga zaznamuje še danes. Naravni materiali dobivajo v sodobnem času spet vedno pomembnejšo vlogo, zavest podpirati lokalno, se vedno bolj odraža tudi v uporabil lokalno izdelanih izdelkov. Za to pa sta pomembna ustvarjalnost in znanje rokodelcev, ki ju v Prlekiji in celotnem Pomurju še imamo. V otrocih pa se budi ravno v sodelovanju preko takšnih natečajev, ko otroci pridejo v stik z naravnimi materiali, ki jih kreativno oblikujejo.
V Mariji Bizjak se je po upokojitvi leta 1999 prebudila neuresničena mladostna želja - po risanju. Začela je obiskovati tečaj risanja na steklo in oblikovanja gline. Tako je šele takrat prvič prišla v stik z glino, ki jo je zasvojila. Njena želja je bila, da izdela jaslice, a se tega na tečaju niso učili. Zato je poizkusila sama. Ob božiču je že postavila svoje jaslice. Želja po ustvarjanju jo je zasvojila. Izdelki so bili vse bolj dovršeni. Nastali so razni liki; od kipov svetnikov, celotni križev pot, zadnja večerja, korpus križanega oblikovan iz gline in pritrjen na les vinske trte ter gorenjske narodne noše, pa še kaj bi se našlo. In seveda jaslice. Za vse, kar je doživela v tem času, videla in spoznala, gre zahvala Bogu, ki vodi njene roke, za kar ga nikoli ne pozabi prositi. Seveda pa brez razumevanja in pomoči družine, posebno moža Jožeta, vsega tega ne bi bilo.
Na 9. razstavi jaslic se predstavlja 12 jaslic Marije Bizjak, 26 jaslic slovenskih rokodelcev in jasličarjev ter 15 jaslic šolskih skupin in jaslic, nastalih na tečaju Marije Bizjak.
Razstava bo odprta od 2. 12. 2016 do 6. 1. 2017 vsak dan (tudi ob nedeljah in praznikih) od 9.00 do 17.00 ure,
od 7. 1. do 3. 2. 2017 pa ob delavnikih od 9.00 do 15.00 ure, ob sobotah od 9.00 do 12.00 ure (oz. po dogovoru).